Дизайн інтер’єру: що це таке і як правильно створити

Дизайн інтер’єру: що це таке і як правильно створити

Стали власником квартири? Якщо ви обирали житло без ремонту, тоді доведеться близько стикнутися з темою дизайну інтер’єрів. Як його створити, як обрати найвдаліші рішення та на чию допомогу розраховувати, читайте в статті блогу.

IN_SEE_Tango_Art_White_Moscow_parket.jpg

Трохи історії

Саме поняття «дизайн інтер’єрів» з’явилося лиш в середині ХХ сторіччя, хоча до красивого оздоблення вдавалися ще в середньовічних замках — господарі намагалися вразити гостей, ба навіть слуг. Свої корективи внесла промислова революція — конвеєрна збірка зробила меблі та інші предмети більш доступними, а отже, змінилися принципи підходу до облаштування оселі.
Що таке дизайн інтер’єру? Простими словами, це низка рішень, необхідних для оформлення приміщення. Планування, підбір кольорової гами, вибір оздоблювальних матеріалів від підлоги до стелі, меблювання, сценарії освітлення та декорування кімнат — тобто всі кроки, які допоможуть втілити основну дизайнерську ідею. Разом з тим, естетичну складову має доповнювати функціональність. Та чи не найголовніше при цьому — настільки гармонійне поєднання елементів, щоб вони створювали єдину завершену картину, яка і уособлюватиме «характер» житла. Якщо, заходячи в кімнату, в око впадає не окремий торшер чи крісло, а все облаштування цілком, можна з упевненістю сказати — з дизайнерською задачею впоралися на сто відсотків.
 

Сучасний дизайн інтер’єру від А до Я

Щоб вкласти в житло сенс та наповнити його життям, варто перш за все визначитися зі стилем. Науково доведено, що обстановка, в якій ми проживаємо, впливає на настрій та самопочуття. Невдало підібраний напрям, хаотичне розташування предметів пригнічуватиме емоційний стан, і навпаки — естетично приємний та ергономічний інтер’єр сприятиме бадьорості та позитиву. До того ж напрям допоможе вирішити, які матеріали, палітру, меблі, декор використовувати.
Від розкішного вінтажу до бетонних стін — сьогодні в розпорядженні власників житла вдосталь стилів, а разом з тим і інструментів, за допомогою яких можна втілити бажану концепцію. Знайти напрямок, який би відповідав вашому внутрішньому стану — дуже важливо, адже тільки в цьому разі можна почуватися вдома комфортно.
 

IN_SEE_Dolce_Vita_01LLL.jpg

Стилі інтер’єру: історичні

Інтер’єр здебільшого спирається на кілька основних напрямків — «родоначальників».
При слові античність багатьом на думку спадає величне оздоблення осель епохи Стародавньої Греції та Риму — і цілком виправдано. Навіть сучасна варіація цього стилю передбачає велику кількість вишуканих скульптур та колон, декоративного художнього розпису, арок замість дверей.
Класицизм, що зародився в вісімнадцятому сторіччі після розкопок Помпеї та став наступником античності, по-королівськи розкішний та водночас вирізняється балансом, стриманістю і симетричністю. Цей стиль зазвичай обирають власники житла, що цінують коштовну красу та зручність.
Приблизно в той же час в європейських колоніях «побачив світ» колоніальний напрям. Традиційне оздоблення розбавили африканські нотки — плетені меблі, різні фасади на кухні, пальми в діжках, маски племен — та створили щось абсолютно нове в інтер’єрі.
Масштабний та дещо театральний бароко з ексклюзивними предметами перш за все спрямований підкреслювати статус господаря оселі — він буде до вподоби яскравим особистостям. Рококо — більш домашній, зосереджений на деталях. Як і інші класичні стилі, елегантний ампір, що був створений для прославлення Наполеона, вимагає простору для втілення та зараз рідко зустрічається у чистому вигляді.
Згодом моду на помпезні стилі завдяки промисловій революції витіснив модерн. Несиметричність, прості візерунки та міксування природних і штучних матеріалів роблять його яскравим і сучасним. Багатьох такі інтер’єри приваблюють своєю свободою та природністю.
 

IN_TEE_Artist.jpg

Сучасні

На відміну від класичних, більшість нинішніх напрямків розраховані на скромніше за розмірами житло сучасних жителів.
Мінімалізм підійде тим, хто цінує лаконічні лінії та правильні геометричні форми. Базові кольори, функціональні меблі та мінімум прикрас не перевантажуватимуть навіть смарт-квартиру.
Якщо такий інтер’єр і дизайн вам загалом близький, проте видається одноманітним, зверніть увагу на скандинавський стиль. Він такий же стриманий та ретельно продуманий для зручності, проте вирізняється декоруванням. Живі квіти в горщиках, свічки, пледи та яскраві подушки, постери, корзинки — таких елементів має бути багато. Додасть домашнього затишку і м’яке освітлення, що не залишає в затінках бодай жодного клаптика площі.
 

IN_SEE_Pleasure_01GMG.jpg

Якщо комбінувати мінімалізм з надсучасними технологіями — отримаємо хай-тек. Його головними особливостями є використання технічних новинок, системи «Розумний дім», функціонального освітлення тощо. В оздобленні переважають металеві, скляні, пластикові поверхні.

IN_SEE_Tango_Classic_Oak_Copper.jpg

Для прихильників тенденції розумного споживання стиль еко — справжня знахідка. Це легкий «дихаючий» напрям, що передбачає мінімум предметів облаштування, використання поновлюваних біорозкладних матеріалів, переважно деревини, та щедрого озеленення.
Прованс або французьке кантрі — напрям, що поєднує затишок сільського будинку та розкіш класичного палацу. Його втілення вимагає використання великої кількості дерева, текстилю, а також вінтажних елементів, наприклад, дзеркал в різьбленій рамі, підсвічників і т. д.
Лофт — фактурний напрям, що переносить у квартиру індустріальну та разом з тим богемну атмосферу, адже зародився стиль завдяки творчій молоді, вимушеній знімати для житла дешеві приміщення колишніх фабрик. «Голі» стіни з бетону чи цегли, відкрите планування та неприховані комунікації чудово відтінять об’ємні меблі та м’які килими.
 

IN_SEE_Step_Baron_Oak_Sienna_.jpg

Якщо не можете обрати з декількох дизайнів, не страшно. Зупиніться на еклектиці — міксуванню як схожих, так і геть протилежних стилів, чи багатошаровому та яскравому ф’южені — злитті окремих елементів різних напрямків.

Чи завжди варто звертатися до професіоналів?

При дизайнерському оздобленні житла у власника є кілька опцій. Так, можна:
●    облаштувати оселю самостійно;
●    звернутися за консультацією в дизайнерське бюро;
●    передати процес спеціалістам повністю.
Розглянемо кожен із варіантів окремо.
Якщо хочете, щоб оздоблення інтер’єру було цілком справою ваших рук, радимо приділити вдосталь часу попередньому вивченню матеріалу. Надихайтеся зображеннями реалізованих проєктів в глянцевих журналах чи інтернеті, визначте, що подобається, а що можна і викреслити для своєї оселі, обміркуйте, як краще втілити те чи інше рішення. Неабиякою поміччю стане візуалізація ідей в цифровому вигляді. Для створення якісної тривимірної моделі можна скористатися комп’ютерними програмами. Наприклад, SketchUp, Sweet Home 3D, Homestyler, Planoplan — всі вони безкоштовні та зі зручним інтерфейсом. Також обов’язково виміряйте габарити приміщення, виділіть зони та купуйте в залежності від цього предмети обстановки.
 

IN_SEE_Optima_Madison_1_enterijer.jpg

Не впевнені у своїх силах та навичках щодо оформлення, або не знаєте, як втілити інтер’єрне рішення, що припало до душі? Зверніться до дизайнера за консультацією. Так ви розв'яжете усі питання на професійному рівні, а до того ж заощадите кошти, адже одноразове відвідування спеціаліста обійдеться дешевше, ніж дизайнерські апартаменти «під ключ».
І нарешті, можна повністю перекласти питання оформлення житла на плечі професіоналів. Обговоривши з ними побажання щодо «зовнішності» квартири чи будинку та заклавши бюджет, вам лишиться тільки дочекатися готового результату.
Сподіваємося, що ви знайшли відповіді на дизайнерські запити, та втілите в оселі затишний та функціональний інтер’єр, створивши житло, в яке хочеться повертатися.