Додаємо фінальний штрих до естетики приміщення. Як вибрати плінтус для підлоги?

Додаємо фінальний штрих до естетики приміщення. Як вибрати плінтус для підлоги?

Довершеність — у деталях. У створенні інтер’єру це чудово ілюструє плінтус. Здавалося б, незначний елемент, ще й монтується в останню чергу — після обробки стін, стелі та підлоги. Проте він може стати стане гідним обрамленням загальної дизайнерської концепції, навіть простоті надати елегантності, а ще — охайно приховати кабелі комунікацій, замаскувати дефекти шпалер та ковроліну на стиках, захистити їх від потрапляння вологи. Однак може й порушити всю гармонію.

Не дивно, що професіонали надають цьому елементу оздоблення великого значення. Як вибрати вдалий варіант, або поєднати не тільки декоративний аспект, а й практичність та функціональність? Ось кілька порад.
 

IN_SEE_TOSCANA_01LLL.jpg

Штучний чи натуральний?

Сучасний дизайнерський ринок пропонує такий вибір матеріалів, що дає можливість реалізувати найрізноманітніші ідеї.

Пластиковий плінтус

Практичність та доступність — «девіз» планок із пластику. Невисока ціна, естетичний вигляд та простота монтажу роблять їх найпопулярнішим варіантом серед споживачів. Надзвичайне різноманіття дає можливість обрати плінтус оптимального кольору, формату та рельєфу.

Варіант із ПВХ стане чудовим вибором для бюджетного ремонту, підійде для орендованого житла, дачі. Стійкість до вологи та грибка, перепадів температури дає можливість використовувати його для балконів, кухонь, ванних і туалетних кімнат. Легкість догляду — за допомогою вологої ганчірки чи мийних засобів — ще один приємний бонус пластикових виробів.

Вибираючи такі рейки, зважте на те, що міцність та довгий термін експлуатації не входять до списку переваг: від удару вони можуть тріснути. До того ж, щоб встановити, знадобляться заглушки та куточки для сполучення.

Поліуретановий плінтус

Як і інші пластикові вироби, такі плінтуси характеризуються багатством вибору. Гнучкий поліуретан підійде для кімнат у стилі модерн із колонами та виступами, криволінійними й нестандартними формами.

Рейки термо- та вологостійкі, мають довгий строк служби, на них не розмножується грибок, їх легко очистити. Шукаєте рішення для кімнати з басейном, сауни, ванної? Вибирайте планки з поліуретану.

Вони мають відносно високу вартість, простий зовнішній вигляд та не дуже сумісні із дерев’яною підлогою.
 

IN_LVT_LR_FLOOR_STARFLOORCLICK30_35998011_001.jpg

Дерев’яний плінтус

Класика ніколи не виходить із моди, що чудово доводять плінтуси з дерева. Це — вибір прихильників шляхетних інтер’єрів та напряму прованс, естетики природних матеріалів та екологічності.

Дерев’яні рейки ідеальні в «тандемі» з ламінатом, паркетною дошкою чи паркетом, виготовленим з тієї самої породи деревини. Від цього ж залежить і вартість виробу. Економ-варіант — з ялини чи сосни, більш дорогі — липові та дубові, елітний ексклюзив — дусія та мербау.

Планки характеризуються міцністю та довговічністю. Для ванної, кухні чи кімнати з басейном зупиніться на іншому варіанті. До того ж враховуйте, чи стіна рівна, бо з часом елементи можуть викривитися та потріскатися. Довірте монтаж професіоналам та зважте на примхливість у прибиранні — використовувати агресивні мийні засоби не можна.

Плінтус з МДФ

Вибирайте виріб із МДФ та не переймайтеся з приводу того, які плінтуси кращі — дерев’яні чи пластикові. Адже це оптимальний компроміс між ними за вартістю, дизайнерськими можливостями та характеристиками. Красу та безпечність дерева вигідно доповнюють простіші монтаж та догляд, нижча вартість. За міцністю МДФ-планка — посередині між деревом та пластиком, хоча чутлива до подряпин. Не слід використовувати її у приміщеннях із високою вологістю.

Естетичну нотку вносить фінішне покриття: кольоровий або з візерунком папір, ламінована плівка, шпонована тонким шаром поверхня. Додаткова обробка дає можливість імітувати різні породи деревини.

Металевий плінтус

Надзвичайні міцність та довговічність, що цілком виправдовують високу ціну, — це про планки з нержавіючої сталі та алюмінію.

Рейки сумісні далеко не з усіма покриттями для підлоги. Проте стильні та зносостійкі металеві вироби — справжня знахідка для сучасних напрямів дизайну (хай-тек, мінімалізм, лофт), а також оптимальний вибір для комерційних приміщень із високим експлуатаційним навантаженням.

Керамічний плінтус

Дизайн приміщення з підвищеною вологістю вимагає рішення з дерева? Вибирайте керамічний плінтус. Це чи не найкращий варіант для ванної, туалетної кімнати чи кухні, оздоблених керамічною плиткою. Планки — довговічні, стійкі до температурних перепадів, впливу вологи, плісняви. Серед них є вироби, що реалістично імітують дерево, камінь або бетон. Їх можна монтувати на стіну чи бортики ванни.
 

IN_SEE_Parket_Salsa_Ash_Spice_L.jpg

Вузький чи широкий?

Як вибрати висоту плінтуса? Це наступний після матеріалу показник, на який слід звернути увагу, адже він відіграє важливу роль у сприйнятті інтер’єру. Підбирайте значення, відштовхуючись від площі квартири та висоти стін:

  • великі та просторі, зі стелею від 2,7 м потребують високих рейок, від 7 см;
  • середні, зі стелею 2,5–2,8 м — виробів із висотою 4,5–7 см. Це універсальний варіант для звичайного житла;
  • невеликі, зі стелею до 2,5 м — тонких вишуканих планок заввишки 2–4 см.

 

Виберіть варіант поєднання

Сучасні тенденції дизайну передбачають, що немає єдиного правила, як підібрати колір плінтуса, окрім того, що світлі пасують до маленьких кімнат, а темні — до великих. Планки можна приховати чи, навпаки, виділити, а можна за їхньою допомогою акцентувати на чомусь увагу.

Класичне рішення — плінтус одного кольору з підлогою. Він її продовжить та не «вкраде» простір, що особливо актуально для малих апартаментів. Цей максимально неризиковий варіант точно не зіпсує інтер’єр. Проте важливо, щоб не вирізнялися двері, хоч і в цьому випадку вихід є — можна замінити фурнітуру чи накладну планку на двері (лиштву). Розбіжність варіюється в межах одного-двох тонів (світліше чи темніше).

Потрапляння рейки в один колір зі стіною також пасуватиме невеликим кімнатам, адже візуально розширює простір та робить стіни вищими. Такий варіант найкраще підійде для ремонту зі стінами одного кольору. Лайфхак: вибирайте плінтус, коли вони вже пофарбовані, щоб не помилитися з відтінком. Якщо стіни поклеєні шпалерами з візерунком — зупиніться на планках у тон базового колеру.

Підбір під колір міжкімнатних дверей дасть можливість зробити акцент на окремих деталях та «зв’язати» з інтер’єром двері, що не гармонують зі стінами, меблями чи підлогою. Важливий нюанс — бажано, щоб плінтус і лиштва були однакові за шириною, а ще краще, щоб рейка, планка на дверях та віконна рама були одного відтінку. Безпрограшний варіант — коли вони білі.
Схиляєтеся радше до оригінальних ідей? Контрастні планки дадуть можливість створити свіжий акцент у кімнаті. Щоб правильно поєднати, попередньо подивіться компонування відтінків у спеціальних програмах.

Ще одне цікаве рішення — підібрати тон плінтуса під наймасивніший елемент, що домінує, наприклад ліжко чи шафу. Відповідність ліпнині створить насиченість інтер’єру.
 

IN_SEE_Sintelon_Tepisi_Solid_12CVC.jpg

Підкресліть колір і текстуру підлоги

Серед великого асортименту плінтусів Tarkett ви знайдете варіант, що ідеально «розкриє» покриття. Так, найкращими для паркету та паркетної дошки є планки зі споріднених матеріалів — дерева чи МДФ. Як підібрати плінтус під ламінат? Використовуйте дерев’яні та ПВХ-рейки. Як вибрати плінтус для лінолеуму? Зупиніться на пластиковому чи алюмінієвому, а для плитки пасуватимуть ці ж і на додачу керамічні вироби.

Спробуйте себе в ролі інтер’єрного художника — сміливо експериментуйте чи, навпаки, оберіть класичне рішення — і відобразьте свій характер в оздобленні приміщення. І навіть якщо зовсім не сподобався результат, не засмучуйтеся, адже плінтус завжди можна пофарбувати.