Сучасні килими на підлогу: класика чи пережиток минулого?

Сучасні килими на підлогу: класика чи пережиток минулого?

Циклічність моди чи не найкраще ілюструє звичний кожному килим, адже цю деталь можна помітити в різних епохах. Шкури хижаків у печерах, перські килими на підлозі середньовічних замків, однотипні вироби в радянських хрущовках. Чи актуальні килими в інтер’єрі зараз? Звичайно, так. Вони приносять в житло атмосферу розкоші та комфорту — недарма їх називають королями домашнього затишку. Яких тільки видів килимів не пропонує сучасний ринок! Однотонного забарвлення та з надзвичайно складними візерунками, будь-якої форми, в’язані, ворсисті та майже без волокна. Щоб не заплутатися в такому різноманітті, пропонуємо вам кілька порад, як підібрати вдалу модель в будь-яку кімнату.

IN_SEE_Tepisi_Pleasure_01EWE.jpg

М’який, теплий та красивий — як вибрати килим на підлогу

Килим — це не тільки естетичне формування приміщення, а ще знижені витрати на обігрів кімнати та вбереження вух від зайвого шуму. Зазвичай виріб купують вже після ремонтного оздоблення апартаментів та меблювання. Що ще врахувати при виборі? Тримайте кілька порад в «скарбничку».

Колір


Не дивлячись на те, що килим — одне із найпростіших у вкладанні покриттів для підлоги, замінюють його не так вже й часто. Тому придбання виробу слід розглядати в довгостроковій перспективі, а відтак, не гонитися за скороминущими модними тенденціями.
Колір килима має гармонійно поєднуватися зі стінами та текстильними елементами кімнати — шторами, оббивкою меблів. Ви можете обрати однотонну модель чи, навпаки, строкату — все залежить від дизайну приміщення. Якщо він надто активний та насичений, варто зупинитися на килимі, пофарбованому в один колір. Виріб контрастного відтінку — чудовий спосіб освіжити приміщення, оздоблене в нейтральних тонах, без внесення радикальних змін, а також підкреслити геометрію простору.
Обрати оптимальний виріб допоможе й інтер’єрний напрям. Так, до скандинавського стилю чи мінімалізму пасуватиме однотонний килим з коротким чи довгим ворсом, до лофту та хай-теку — оригінальні моделі з орнаментом. Традиційні шовкові килими зі східним візерунком ручної роботи — перські чи за сучасною назвою, іранські — статусні речі, що є справжнім витвором мистецтва. Вони чудово підійдуть до класичного стилю облаштування оселі.
 

IN_TEE_CREATIVE.jpg

Розмір


Габарити килима слід обирати в залежності від того, яке призначення виробу. Його задачею може бути «розбиття» простору на зони, декорування кімнати чи поєднання меблів в єдину композицію. Наприклад, за допомогою двох невеликих килимів можна розділити територію в квартирі-студії чи просторій кімнаті.
При виборі обов’язково враховуйте розміри кімнати та меблів. Так, маленький килимок не пасуватиме до масивного дивану, а надто великий виріб пригнічуватиме скромне за квадратиними метрами приміщення. Класичні — прямокутні — килими зараз з успіхом замінюють круглі, овальні та асиметричні моделі, які привертають увагу не стільки забарвленням, скільки формою.
 

IN_TEE_BOHO.jpg

Матеріал


Дуже важливий і матеріал, з якого виготовлений килим. Ви можете зупинитися на природній (шерстяній, бавовняній, джутовій, лляній) чи синтетичній (поліпропіленовій, поліестерній, акриловій) сировині. Варто зазначити, що натуральні килими відрізняються щільністю та приємні на дотик, але разом з тим, вони й коштовніші. Своєю чергою, синтетичні покриття приваблюють доступною ціною, гіпоалергенністю та простотою догляду. Їх достатньо регулярно прибирати за допомогою пилососу та близько раз на місяць — пароочисником. Ще один лайфхак, що допоможе виробу прослугувати якомога довше, — періодичне перевертання.
Щільність — ще один показник, на який варто звернути увагу. Він визначається кількістю вузлів на квадратний сантиметр — чим щільність килима вища, тим якісніший виріб. При купівлі не забудьте перевірити краї — вони мають бути ретельно оброблені.

Багатошаровість


Модний тренд килимового оздоблення оселі — багатошаровість. Щоб цей елемент декору виглядав надсучасно, придбайте декілька виробів та покладіть один на один. Комбінування може бути найрізноманітніше. Так, чудово виглядатиме поєднання турецького килиму та вовняного хутра, пухнастого виробу та лаконічної джутової циновки, однотонного та з геометричним принтом.


Антикваріат


Декорувати оселю можна не тільки новими екземплярами. Вироби з нальотом старовини чудово впишуться в сучасне житло та стануть його модним акцентом. Вони виглядають м’яко та не виділяються на загальному фоні. Придбати можна і штучно зістарений килим — такий ефект досягається шляхом практично повного вистригання ворсу майже до основи. При виборі надавайте перевагу моделям з натуральних складників, а не синтетичних. 
 

Як підібрати килим у вітальню

У вітальні ми збираємося сім’єю та запрошуємо гостей. Власне, спосіб відпочинку значною мірою визначить, яку модель вибрати. Якщо ви надаєте перевагу спокійному дозвіллю, придбайте великий пухнастий варіант, на якому приємно сидіти чи лежати. Якщо ж часто влаштовуєте вечірки чи активні посиденьки з друзями — краще зупиніться на акцентних килимках біля меблів.
При облаштуванні вітальні керуйтеся простим правилом — м’яка група (диван, крісла, пуфи) та шафа не має закривати килим. Єдине виключення — стільці та журнальний столик. У великій кімнаті ви можете постелити одразу два килими, наприклад, коло дивану та робочого столу, та зонувати таким чином простір. Класичний варіант — прямокутна модель посередині приміщення — теж виглядатиме доречно.
Обираючи різнобарвний килим у вітальню, впевніться, що його палітра пасуватиме до кольорового оформлення кімнати. Чудово виглядатимуть штори, декоративні подушки, вази чи фон картин в тон. Якщо вам до вподоби однотонні килими, можете обрати контрастний виріб, що стане «родзинкою» вітальні.
 

IN_TEE_DOLCE_VITA.jpg

Як обрати килим в спальню

На відміну від інших кімнат, тут килим виконує більше, ніж просто декоративну роль. Адже встаючи з ліжка, зовсім не хочеться вступати у взаємодію з холодною підлогою. Тому не потрібно повністю ховати виріб під ліжко, лишаючи тільки клаптики, що з-під нього виглядають — основна частина має бути перед очима. Оптимальний варіант — ковролін, що займає всю площу підлоги в кімнаті. Якщо таке рішення вам не подобається, придбайте приліжкову пару, та покладіть два килимка по обидві сторони спального місця.

IN_TEE_DREAM.jpg

Килим в дитячу кімнату: яскравий та м’який

Килим в кімнаті вашого малюка — не прикраса, а необхідність. Навіть якщо період повзання лишився далеко позаду, діти все одно багато часу граються на підлозі. Тому надайте перевагу не світлій моделі з середнім ворсом — її буде простіше почистити. До того ж періодично доведеться здавати виріб в хімчистку.
Перше правило вибору — якісні безпечні матеріали. Обираючи принт, зважайте на вподобання малюка — це можуть бути машинки, персонажі мультфільмів, казок тощо. Чудовим варіантом стане килим з навчальною функцією — на поверхні може бути нанесений алфавіт, цифри, карта світу.
 

IN_TEE_PLAY.jpg

Килим в коридор

Коридор — житлова територія  з високою прохідністю. Тому зупинитися варто на зносостійкому безворсовому виробі чи моделі з середньою довжиною волокна. Оптимальний формфактор килима — доріжка на всю довжину коридору. Проте можна придбати й компактні моделі, та покласти їх біля дверей, дзеркал, меблів тощо.

Як вибрати килим у ванну кімнату

Маленький килимок з високим ворсом біля унітазу та ванни слугуватиме не тільки окрасою інтер’єру, а і стане в нагоді, коли не хочеться ступати на холодну кахельну підлогу. До того ж такі вироби коштують недорого, тож їх можна часто змінювати. При виборі віддайте перевагу моделям з матеріалів, що швидко висихають. До килимків варто придбати й полотенця в тон — це допоможе створити єдиний ансамбль.
Килим — остання деталь в оздобленні, проте саме вона надасть вашому житлу надзвичайного комфорту та домашнього затишку. Оберіть модель з допомогою наших порад та насолоджуйтеся композиційною гармонією кімнати.