Сучасні тренди дизайну кухні

Сучасні тренди дизайну кухні

На кухні ми проводимо час не тільки за приготуванням та споживанням їжі. Атмосфера особливого затишку та посиденьки за душевними розмовами роблять кімнату серцем житла. Ось гайд, як здійснити вдале «обрамлення» для цієї кімнати.

RF_SEE_Luxuria_6.jpg

Сучасні дизайни кухонь: варіанти планування

Перш за все в оформленні інтер’єру дизайнери радять спиратися на планування. Так, воно може бути прямим — його вимагає дизайн прямокутної кухні. Принцип тут простий: кухонний гарнітур примикає до найдовшої стіни. Для квадратної підійде кутове (Г-подібне) планування, відповідно до якого гарнітур розміщують частково вздовж найширшої та найвужчої стін — зазвичай біля вікна.

Для квартири-студії незамінний дизайн кухні з барною стійкою. Вона розмежує зону кухні та вітальні, замінить громіздкий обідній стіл. Простір під стільницею можна використати для системи зберігання чи пральної машини.

Дизайн кухні з островом — модне рішення для просторої кімнати. Розташований у центрі гарнітур може слугувати робочою чи обідньою зоною.

Дизайн кухні з лоджією дає змогу створити єдиний великий стилістичний простір. Балкон можна перетворити на їдальню.
 

IN_iD_Essential_Click_24722000_005.jpg

Колірна гамма

На кухні можна втілити будь-яке колірне рішення. Найбільш стильний дизайн народжує гармонія декількох тонів — вдале поєднання легко підібрати за допомогою кола Іттена.

Біла кухня: дизайн та нюанси

Нестаріюча класика, ілюзія безмежного простору, свіжість та чистота. Не дивно, що дизайн білої кухні — одна із найпопулярніших концепцій. До того ж цей колір чудово комбінується з іншими відтінками.
Білі глянцеві фасади надзвичайно елегантні. Але зважте, що монохромне приміщення може нагадувати стерильну операційну. Оживить його гра з фактурами (мармуром, металом, деревом) та яскраві елементи декору.

Чорна

Як і сукня Коко Шанель, кухня в чорних тонах — поза віяннями моди. Але така неординарність — не для кожного. Перетворити таємничість та драматичність кольору на розкіш та благородство допоможуть чіткі лінії та лаконічний дизайн. Глянцева плівка з дзеркальним ефектом та приглушений матовий шпон — актуальні текстури фасадів. Перший варіант добре поєднується з білою керамікою та яскравим пластиком, другий — з теплим підсвічуванням.
 

IN_Starfloor_Click_20_36003004_002.jpg

Дизайн кухні в сірому кольорі

Сірий — від світлого до антрацитового — панує в інтер’єрних трендах. Дизайн сірої кухні не тільки естетично приємний, а й буде актуальним ще довгі роки. Цей колір добре розкривається в дуеті з більшістю пастельних та яскравих відтінків.
Якщо ви обрали монохромний варіант, зверніть увагу, що він може дещо пригнічувати. Пом’якшити строгість допоможуть дерев’яні меблі та фартух — стінова панель між стільницею і верхніми шафами.

Бежева кухня

Елегантний та універсальний, беж ще можна назвати самодостатнім — його візуальну естетику не потрібно розбавляти яскравими акцентами. Дизайн кухні в світлих тонах візуально розширює простір, приміщення дихає теплом та затишком. Особливої вишуканості кімнаті надасть ліпнина з гіпсокартону.

Жовта

Життєрадісний жовтий колір кидає виклик одноманітності. Ви можете обрати лимонний, гірчичний, палевий та ще з безлічі варіантів. Дизайн сучасної кухні в теплому відтінку — вдале рішення для невеликого приміщення та того, що вікнами виходить на північ. Не варто оформляти всю кімнату строкатою — зупиніться на окремих елементах (стінах, гарнітурі, фартухові, стільниці).

Зелена

Зелений — від світлих до глибоких благородних тонів — впишеться практично в будь-який стиль інтер’єру. Колір гармонії та позитиву, він найближчий до природи та ідеально пасує до сучасної тенденції використання екоматеріалів.
 

FR_LVT_LR_Floor-StarfloorClickUltimate30_36004003(2).jpg

Коричнева

Кімната в коричневому відтінку по-домашньому затишна. Дизайн кухні під дерево чудово пасує до традиційних та оригінальних авторських концепцій. Позбутися атмосфери робочого кабінету допоможе проста хитрість — додайте світлі (як-от гірчичний чи оливковий) або яскраві (синій, фіолетовий) кольори.

Дизайн кухні червоного кольору

Як стверджують спеціалісти, немає таких кольорів, які б не можна було вдало інтегрувати в дизайн. Червоний — не виняток. Головне правило тут — зберігати почуття міри. В інтер’єрі колір найліпше комбінується з пастельними тонами.
Приємний бонус: ви можете не купувати дорогі червоні меблі. Навіть варіанти за демократичною ціною виглядають достойно.

Стиль інтер’єру кухні

Дизайн кухні в сучасному стилі зазвичай ґрунтується на єдиному рішенні, але міксувати ніхто не забороняє — компонуйте напрями задля втілення оригінальної еклектики.

Втілюючи обраний стиль, спирайтесь на теперішні тенденції. Природні матеріали, функціональність, практичність — позбавлена хаотичності, концепція сучасного дизайну кухні дихає спокоєм. Тут кожен предмет «знає» своє місце, а освітлення ретельно сплановане для окремої зони (яскраве — над робочою, м’яке — над обідньою).

Скандинавський стиль

Стриманість та практичність скандинавського стилю справедливо вивели його на дизайнерський п’єдестал, де він і залишається вже кілька років. Серед панівних особливостей:

  • мінімалістичність;
  • лаконічні форми;
  • світлі кольори;
  • багато природного та штучного світла;
  • горщики з рослинами та текстильний декор.

 

Прованс

Французьке кантрі, як ще називають цей стиль, продовжує задавати тон в оздобленні кухонного простору. Особливу атмосферу провінційного умиротворення створює дизайн світлої кухні, багато текстилю, флористичні мотиви, клітинка або смужка. А побутова техніка і меблі з ефектом зістареності, ковані елементи додають шарму.
 

IN_RR_ICONIK_260D_Provenza_light_beige_27123000_002.jpg

Класика та неокласика

Розкішне традиційне оформлення теж має своїх прихильників. Воно пасує просторим приміщенням та досить коштовне, бо втілене за допомогою якісних натуральних матеріалів. Дизайн підлоги на кухні вимагає паркету, стільницю оберіть з каменю. Повісьте масивну люстру та поставте меблі з елітної деревини, прикрашені різьбленням чи вставками з металу або скла. Бронзові елементи сантехніки — завершальний витончений штрих.

Неокласика — це апгрейд традицій, що дає змогу облаштувати кухню за нинішніми принципами комфорту. Благородну колірну гаму (золото, слонова кістка, беж) доповнюють меблі, що позбулися складного декору, та щедре освітлення.

Дизайн кухні в стилі мінімалізм

Вбудована техніка, жодного захаращення декором, лаконічні лінії та прості форми — на цьому ґрунтується мінімалізм. Сучасний дизайн маленької кухні зазвичай втілений саме в ньому. Дизайнери також застерігають не переборщити з яскравими акцентами.

Дизайн кухні в стилі лофт

Нехай візуальна брутальність лофту вас не обманює — урбаністичну красу можна зробити і затишною. Щоб перенести на велику кухню атмосферу індустріальних кварталів Нью-Йорку, не ховайте комунікації, використайте цегляну кладку як фартух, розставте акценти — старі постери, металеві світильники. Непрезентабельний вигляд предметів інтер’єру (іржа, потертості) тільки зіграє на руку.

Модерн

Модерн підійде, щоб втілити дизайн великої кухні. Цей стиль заснований на контрастах, він одночасно практичний та суперечливий. Актуальний прийом — розміщення обідньої зони поруч із кухонним островом. Замість столу доречно встановити великогабаритну консоль, альтернатива острову — цільний масив із дерева чи каменю. Високотехнологічне обладнання доповнять освітлювальні елементи оригінального виконання.
 

Хай-тек

Оформлення кухні в стилі хай-тек помірне та стримане. Панівний колір — білий, чорний або сірий. Кухня має виблискувати глянцем, тож обирайте металеві та скляні поверхні.
Високі технології привносять особливу продуманість та функціональність. Облаштуйте приміщення «розумною» побутовою технікою та меблями, закритими системами зберігання, акцентним підсвічуванням. Це заощадить простір та забезпечить комфорт.

 

Нюанси оздоблення кухні

Специфічний мікроклімат кімнати вимагає особливого підходу до оформлення:

  1. Матеріали. Висока вологість та постійні температурні перепади — основні «капризи» цього приміщення. Вихід: якісна зносостійка продукція. Також обирайте ергономічні поверхні, прості в прибиранні.
  2. Стеля. Оптимальний дизайн стелі в кухні, якщо вона невисока, — побілка чи фарбування в білий колір. У великих кімнатах можна втілити дворівневу конструкцію.
  3. Стіни. У пригоді стане керамічна плитка чи тоноване скло вздовж зони фартуха. Дизайн стін кухні також допускає фарбування, декоративне штукатурення, обклеювання шпалерами, обшивку гіпсокартоном.
  4. Підлога. Актуальне поєднання кількох варіантів: у робочій зоні — керамограніт, плитка або наливна підлога, в обідній — паркет чи ламінат.

 

Скориставшись сучасними ідеями та лайфхаками, ви зможете втілити красивий, зручний та практичний дизайн кухні в квартирі чи будинку. Bon Appétit!

PI_NL_desso-ravél_9524_vloerkleed-in-pebble-vorm_210211-98680-005.jpg