Як обрати лінолеум?

Як обрати лінолеум?

В якій кімнаті краще постелити?

Лінолеум цінують за його довговічність, надійність, зносостійкість, зручність та легкість експлуатації і монтажу. Він випускається у рулонах і укладається на підлогу за допомогою клею або без нього – в залежності від рекомендацій виробника. Це одна з його головних переваг – його можна укласти цільним полотном або обмежитися 1-2 швами. 

Ще одна перевага лінолеуму – його вологостійкість і вологонепроникність. Саме тому його так часто використовують на кухнях і в коридорах. Втім обмежувати використання лінолеуму лише цими приміщеннями – неправильно. Сучасні ПВХ-покриття вирізняються універсальністю і міцністю, відтак їх можна укладати практично у будь-якій кімнаті вашої оселі. 

У спальнях лінолеум гарантуватиме додаткову тепло- та звукоізоляцію та приємні тактильні відчуття, коли ви ходити босоніж. У ванній кімнаті або туалеті він забезпечить гігієнічність і чистоту, завдяки легкості прибирання. У вітальні він допоможе створити оригінальний інтер’єр, адже його дизайн може майстерно імітувати деревину, керамічну плитку, мармур тощо.
 

Особливості лінолеуму

Під час вибору ПВХ-покриття, необхідно врахувати його особливості та експлуатаційні характеристики. Одна з них – це основа. Лінолеум має різні види основ (це нижній шар з піни, повсті, джуту тощо). Щільна основа дозволяє досягти чудових показників абсолютної залишкової деформації, простіше кажучи, сучасний лінолеум з якісною основою не продавлюється під вагою меблів, на ньому не залишаються подряпини та вм’ятини. Якісні покриття – важкі, тому коли ви купуєте лінолеум, зверніть на це увагу. Це один з найпростіших способів визначити, який вам продукт пропонують. 

Основа також дозволяє зберегти тепло в приміщенні та приглушити звук кроків. Це особливо актуально для дитячих кімнат і спалень. Окрім цього основа дозволяє приховати невеликі нерівності підлоги. 

Зверніть увагу, чи має лінолеум окрім транспаренту (верхній робочий шар) ще і захисний лаковий шар, бо таке покриття слугуватиме довше і його буде легше прибирати. Адже бруд не проникне в структуру покриття.  В залежності від уподобань можна вибрати матову або глянцову лакову поверхню.  Глянцевий лінолеум справляє враження щойно вимитого, що виглядає вельми охайно, особливо на кухні. 

Для дитячих кімнат можна обрати лінолеум з антибактеріальними властивостями. Знищення мікробів відбувається за допомогою іонів срібла, якими просякнути поверхня покриття.

Етапи вибору

Перед покупкою необхідно виміряти площу кімнати, де ви плануєте укладати ПВХ-покриття, максимальну ширину і довжину підлоги в приміщенні, врахувавши ніші і дверні отвори.  З огляду на нерівність стін, додати по 8 см (80 мм) з кожної сторони.

Потім потрібно обрати відповідну ширину рулону, щоб звести до мінімуму кількість швів. Якщо підібрати достатню ширину вподобаного ПВХ-покриття неможливо і необхідно використати кілька відрізів, слід проконсультуватися з продавцем про те, скільки необхідно закласти сантиметрів допусків і додати до загальної довжини необхідну кількість допусків (в залежності від кількості відрізів). 

Переконайтеся, що відрізи лінолеуму належать до одного рулону або до однієї серії (номер серії, номер рулону вказані на етикетці). Оскільки різні серії товару можуть мати невеликі відмінності у кольорі та глянці, які не є недоліками товару, однак вони будуть впадати в око, якщо це покриття укласти в одній кімнаті. 

Перед купівлею огляньте товар, щоб впевнитися у відсутності пошкоджень і / або дефектів, що виникли в результаті його неправильного зберігання і / або перевезення до моменту передачі його Вам.

Якщо ви хочете побачити як виглядатимуть різні колекції лінолеуму в інтер’єрі, скористайтеся нашими конструкторами. 

Етапи після купівлі

  •  транспортування / розпакування;
  •  підготовка основи;
  •  підгонка матеріалу;
  •  узгодження малюнка і стикування швів;
  •  приклеювання;
  •  герметизація швів.

Рекомендовані колекції